Вівторок, 19.03.2024, 05:06

Вітаю Вас Гість | RSS
Вивчаємо інформатику
Електронний підручник з інформатики для 9 класу
Проект учнів СЗШ № 8 м. Хмельницького
ГоловнаРеєстраціяВхід

Меню сайту

Форма входу

Урок 16                                             Комп'ютерна комунікація та комп'ютерні мережі

Інформаційна комунікація та телекомунікація

Сьогодні один із ключових напрямів розвитку людства — це побудова суспільства знання, що базується на принципах свободи слова, вільного доступу до інформації та сприяння культурному різноманіттю.

Можливість говорити про втілення цієї ідеї в життя виникла завдяки бурхливому розвитку інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), за допомогою яких здійснюється обмін інформацією та її поширення. Про які саме технології та можливості йде мова, ви дізнаєтесь, вивчивши цей та кілька наступних розділів.

Інформаційна комунікація та телекомунікація

Мабуть, усі ви чули слова «комунікація» чи «комунікації», наприклад у таких словосполученнях, як «широкі можливості для комунікації» або «транспортні комунікації». У першому з них йдеться про обмін інформаційними повідомленнями різного типу, у другому — про зв'язки між об'єктами.  

Загалом «комунікація» — це слово латинського походження, що означає «повідомлення», «сполучення», «передавання». Вживаючи його, зазвичай мають на увазі або матеріальні комунікації (транспортні шляхи, водогони, нафтопроводи тощо), або інформаційні комунікації. Спектр останніх досить широкий: від спілкування на побутовому рівні та під час навчального або виробничого процесу до поширення інформації через телебачення, друковані й електронні видання.

Термін «телекомунікація» утворено від грецького слова tele («далеко», «удалину») та вже згадуваного нами слова «комунікація». Він означає передавання інформації на велику відстань. Нині телекомунікація здійснюється за допомогою таких засобів, як радіозв'язок, а також зв'язок телевізійний, телефонний, телеграфний, телетайпний і супутниковий.

Як приклад радіозв'язку розглянемо знайомий вам стільниковий зв'язок. Стільникова мережа, використовувана для його підтримки, утворюється так: загальна зона покриття поділяється на комірки (стільники), які частково перекриваються та, власне, й утворюють мережу

Розміри стільників залежать від зон покриття окремих базових станцій (БС), зазвичай розміщуваних на дахах будівель та вишках. Базові станції — це прийомопередавачі, що працюють в одному діапазоні частот. Крім них до складу мережі входить обладнання, що дає змогу визначити поточне розташування абонентів і забезпечити безперервність зв'язку під час переміщення абонента із зони дії одного прийомопередавача до зони дії іншого.  

Мобільний телефон абонента «прослуховує» ефір, щоб знайти сигнал найближчої БС. Після цього він надсилає їй свій унікальний ідентифікаційний код. Телефон та БС підтримують радіозв'язок, періодично обмінюючись невеличкими порціями спеціальних даних. Вийшовши із зони дії однієї БС, телефон встановлює зв'язок із іншою.

Стільникові мережі різних операторів зв'язку з'єднані між собою та зі стаціонарною телефонною мережею. Завдяки цьому ви можете телефонувати абонентам іншого мобільного оператора, а також із мобільного телефону на стаціонарний і навпаки.

Можливості мобільного зв'язку постійно розширюються, і сьогодні за допомогою мобільного телефону можна отримати доступ до Інтернету. Мобільні телефони перетворилися на універсальні пристрої, що містять цифрову камеру, приймач, календар та інші засоби (зокрема, прикладні програми для обробки тексту й виконання розрахунків).

Для передавання сигналів між пунктами, розміщеними поза зоною прямої видимості, застосовують супутниковий зв'язок. Він здійснюється за допомогою штучних супутників Землі, що приймають сигнали з наземних станцій, підсилюють їх та направляють назад на Землю

 

Телефонний зв'язок між материками забезпечується і за допомогою трансатлантичних телефонних кабелів.

Сучасні кабелі створюють на основі оптоволоконних каналів. Нині у водах океанів і морів прокладено сотні тисяч кілометрів оптоволоконного кабелю. За допомогою цієї мережі підтримується також робота Інтернету

пр
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 3307

Міні-чат

Друзі сайту
CЗОШ І-ІІІ ступенів №8 м.Хмельницького (офіційний сайт) Кликніть тут

Сайт початкової школи СЗОШ №8 Кликніть тут  

Проект учнів школи Інтерактивна книга "Українські народні казки". Кликніть тут


Сайт нашої першої вчительки, вчителя початкової школи Атаманюк Н.В. Кликніть тут  

Сайти нашого вчителя інформатики та математики Кравчук Г.Т.. Сайт-портфоліо чи Профільна інформатика

Проект учнів профільного класу. Тематичні блоги "Мій рідний край - Хмельницький"

 Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук


Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz