Субота, 27.04.2024, 14:26

Вітаю Вас Гість | RSS
Вивчаємо інформатику
Електронний підручник з інформатики для 9 класу
Проект учнів СЗШ № 8 м. Хмельницького
ГоловнаРеєстраціяВхід

Меню сайту

Форма входу

Виділення фрагментів                                                                                    Урок 30

Операції з фрагментами

Якщо ви проаналізуєте зображення, створені засобами комп'ютерної графіки, то побачите, що більшість із них містять повторювані фрагменти. Так, будь-який орнамент складається з кількох багаторазово повторених базових елементів. Щоб створити такий малюнок, слід навчитися оперувати фрагментами зображень: копіювати їх, переміщувати, обертати, віддзеркалювати тощо.

Копіювання та переміщення

Виділений фрагмент можна помістити до буфера обміну, а також скопіювати чи перемістити в інше місце малюнка за допомогою миші. Щоб помістити фрагмент до буфера обміну, виберіть у меню Правка команду Копіювати або Вирізати.

У першому випадку малюнок залишиться без змін, у другому фрагмент буде видалено, а область малюнка під ним набуде кольору тла.

 

Щоб уставити фрагмент із буфера обміну в документ, виберіть команду Правка ► Вставити. Фрагмент буде відображено в лівому верхньому куті області малюнка (у чотирикутнику, обмеженому пунктирною лінією).

Якщо на виділеному фрагменті встановити курсор, він набуде форми чотиринапрямленої стрілки. У цьому режимі можна переміщувати фрагмент, утримуючи ліву кнопку миші. Переміщений фрагмент затулить зображення в тому місці, куди ви його перетягнули.

Щоб скопіювати фрагмент з однієї області малюнка в іншу, під час його переміщення утримуйте клавішу Ctrl. Вихідний фрагмент залишиться на місці, а його копія відобразиться там, де ви відпустите кнопку миші.

Видалення

Щоб видалити фрагмент зображення, виділіть його і виберіть у неню Правка команду Очистити виділення або натисніть клавішу Delete. Фрагмент буде видалено, а область, де він містився, — зафарбовано кольором тла.

Змінення розмірів і нахилення

Щоб змінити розміри (висоту або ширину) виділеного фрагмента, розташуйте вказівник миші над одним із маркерів пунктирної рамки, що оточує цей фрагмент. Вказівник має набути вигляду двонапрямленої стрілки. Якщо його встановити на кутовому маркері, стрілки будуть спрямовані вздовж діагоналі, а ви зможете збільшувати водночас і ширину, і висоту фрагмента.

Зображення у фрагменті під час виконання цієї операції деформується. Виділений фрагмент можна змінити й у інший спосіб.

Виберіть команду Малюнок ► Розтягнути/нахилити, і буде відкрито вікно Розтягнення і нахил, за допомогою якого можна змінювати розміри фрагмента по горизонталі та вертикалі, вказуючи їх у відсотках від початкового значення.

Крім того, можна задати кут нахилу об'єкта до горизонтальної чи вертикальної осі.

Віддзеркалювання та повертання

Для того щоб віддзеркалити виділений фрагмент або повернути його на 90, 180 чи 270°, виконайте команду Малюнок ►Відобразити/повернути і у вікні Відображення й поворот установіть перемикач Відобразити зліва направо, Відобразити зверху вниз або Повернути на кут.


В останньому випадку будуть доступними перемикачі для визначення кута повороту. Установивши всі параметри, клацніть кнопку ОК.

Збереження фрагмента у файлі та вставлення його з файлу

Зберегти виділений фрагмент малюнка в окремому файлі можна за допо-могою команди Правка ►Копіювати до файлу. Її застосовують, коли потрібно зберегти не весь малюнок, а його фрагмент, який можна буде використати під час іншого сеансу роботи в редакторі.

Виконавши команду Правка ►Вставити з файлу, ви зможете помістити у малюнок зображення, збережене в іншому файлі, й опрацьовувати його як фрагмент, вставлений із буфера обміну.  

пр
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 3308

Міні-чат

Друзі сайту
CЗОШ І-ІІІ ступенів №8 м.Хмельницького (офіційний сайт) Кликніть тут

Сайт початкової школи СЗОШ №8 Кликніть тут  

Проект учнів школи Інтерактивна книга "Українські народні казки". Кликніть тут


Сайт нашої першої вчительки, вчителя початкової школи Атаманюк Н.В. Кликніть тут  

Сайти нашого вчителя інформатики та математики Кравчук Г.Т.. Сайт-портфоліо чи Профільна інформатика

Проект учнів профільного класу. Тематичні блоги "Мій рідний край - Хмельницький"

 Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук


Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz