Вівторок, 19.03.2024, 05:43

Вітаю Вас Гість | RSS
Вивчаємо інформатику
Електронний підручник з інформатики для 9 класу
Проект учнів СЗШ № 8 м. Хмельницького
ГоловнаРеєстраціяВхід

Меню сайту

Форма входу

Історія обчислювальної техніки                             Комп'ютери на будь-який смак

Персональні комп'ютери

Найпоширенішими сьогодні є настільні персональні комп'ютери, які використовують для роботи в офісах та вдома. Тому вивчати принципи роботи і складові комп'ютера будемо на їх прикладі.  

Архітектура персонального комп'ютера

Згадаймо означення комп'ютера, наведене на початку розділу. Там йшлося про те, що комп'ютер виконує чотири інформаційні процеси, а саме введення, обробку, виведення й зберігання даних. Усі сучасні комп'ютери, незважаючи на різноманіття моделей, мають основні компоненти, що забезпечують виконання цих процесів 

 

Обробляє дані та виконує програми головний компонент комп'ютера — центральний процесор. Він також керує всіма його блоками. Комп'ютер зберігає програми і дані в пам'яті. Ще за перших ЕОМ її поділили на внутрішню та зовнішню. Це пов'язано з розташуванням пам'яті — всередині процесорної шафи чи поза нею. Тепер у такому поділі немає сенсу, проте термінологія збереглася.

Внутрішня пам'ять сучасного комп'ютера — швидкодіюча електронна пам'ять, розташована на його системній або, як її ще називають, материнській платі.

Зовнішня пам'ять виготовляється у вигляді різноманітних пристроїв зберігання, що дають змогу зберігати великі обсяги інформації з метою її подальшого використання.

Для отримання інформації про результати роботи комп'ютера його доповнюють пристроями виведення, що подають цю інформацію в зручному для сприйняття людиною вигляді. Щоб користувачі могли вводити нову інформацію до комп'ютера та керувати ним, потрібні пристрої введення.

Для обміну інформацією через мережі комп'ютери оснащують комунікаційними пристроями, які вводять або виводять дані залежно від того, що робить комп'ютер — передає інформацію в мережу чи приймає її. Зв'язок між основними компонентами комп'ютера здійснюється за допо¬могою спеціальної інформаційної магістралі — шини.

Основні компоненти комп'ютера: центральний процесор, внутрішня пам'ять, зовнішня пам'ять, пристрої введення, пристрої виведення, комунікаційні пристрої. Зв'язок між ними здійснюється за допомогою спеціальної інформаційної магістралі — шини.

Принципи функціонування комп'ютера

Принципи, згідно з якими функціонує більшість сучасних комп'ютерів, опубліковано 1946 року американським математиком Джоном фон Нейманом (1903-1957). Він також описав машину, яка може бути універсальним засобом обробки інформації. Основні компоненти фон-нейманівської машини такі: пристрій керування, арифметико-логічний пристрій (АЛЛ), пам'ять, система введення та система виведення

  

  Фон-нейманівська архітектура не є єдиною. З метою збільшення швидко¬сті виконання обчислювальних операцій було запропоновано відділити пам'ять для програм від пам'яті для даних. Така архітектура дістала назву гарвардської (за назвою університету, в якому її розроблено). Завдяки наяввості окремої пам'яті для програм і окремої пам'яті для даних операції можна розпаралелити, оскільки існує можливість вибрати наступну команду тоді, коли попередня ще виконується. Такий підхід дає змогу суттєво підвищити продуктивність роботи і використовується у спеціалізованих процесорах, призначених для керування певними пристроями.

Загальний вигляд настільного персонального комп'ютера

До його складу входить системний блок, де розміщено центральний процесор, внутрішню пам'ять, пристрої зберігання (жорсткий диск, DVD- дисковод), а також низку допоміжних, але не менш важливих пристроїв (зокрема, комунікаційні пристрої, блок живлення).

Системний блок комп'ютера має рознім для підключення до електромережі, а також розніми (порти) для підключення до нього монітора, клавіатури, миші та інших пристроїв (принтера, зовнішніх пристроїв зберігання даних, веб-камери тощо). Сьогодні найпоширенішим типом порту е USB, який дає змогу підключати пристрої, не вимикаючи комп'ютера. Для виведення візуальної інформації використовують монітор, а звукової — колонки. Пристрої для введення текстової та графічної інформації й команд користувача — це клавіатура та миша, звукової — мікрофон. Підключення комп'ютера до мереж здійснюють за допомогою комунікаційних пристроїв (модема та мережнсії карти).

пр
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 3307

Міні-чат

Друзі сайту
CЗОШ І-ІІІ ступенів №8 м.Хмельницького (офіційний сайт) Кликніть тут

Сайт початкової школи СЗОШ №8 Кликніть тут  

Проект учнів школи Інтерактивна книга "Українські народні казки". Кликніть тут


Сайт нашої першої вчительки, вчителя початкової школи Атаманюк Н.В. Кликніть тут  

Сайти нашого вчителя інформатики та математики Кравчук Г.Т.. Сайт-портфоліо чи Профільна інформатика

Проект учнів профільного класу. Тематичні блоги "Мій рідний край - Хмельницький"

 Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук


Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz