Вівторок, 19.03.2024, 10:31

Вітаю Вас Гість | RSS
Вивчаємо інформатику
Електронний підручник з інформатики для 9 класу
Проект учнів СЗШ № 8 м. Хмельницького
ГоловнаРеєстраціяВхід

Меню сайту

Форма входу

Установлення та видалення програм                        Урок 13. Антивірусні засоби

Відновлення стану системних файлів

Як уже було зазначено, у разі некоректного видалення програми система може відображувати вікно з повідомленням про помилку, яке не зникне після перезавантаження комп'ютера. Помилки можуть виникати й унаслідок інсталяції драйверів, несумісних із пристроєм або версією операційної системи, встановлення нових програм, які конфліктують з уже наявним програмним забезпеченням, та в багатьох інших ситуаціях. Окрім помилок негативними наслідками некоректних дій користувачів і програм бувають зниження продуктивності роботи комп'ютера чи перебої у функціонуванні окремих зовнішніх пристроїв.

Для вирішення подібних проблем в ОС Windows ХР запропоновано універсальний підхід: відновлення всіх системних файлів до того стану, в якому вони перебували, коли проблеми ще не виникли. Щоб таке відновлення стало можливим, мають існувати контрольні точки відновлення.

Контрольна точка відновлення — це дані про стан усіх системних файлів на певний момент часу.

Відновлення виконує спеціальна утиліта, яка постійно спостерігає за всіма змінами в системі та періодично створює точки відновлення. Крім того, такі точки створюються в разі змінення системних файлів (установлення програм, нового обладнання, драйверів та ін.). їх може створювати й користувач. Усі точки відновлення прив'язуються до дати й точного часу їх створення.

Загалом є вісім різновидів точок відновлення, серед яких найчастіше використовуються такі.  

• Системні точки створюються автоматично кожні 24 години, навіть коли жодних змін у системі не відбувається. Якщо для їх збереження на диску не вистачає місця, цей інтервал збільшується.

• Точки встановлення програм створюються перед інсталяцією програм і використовуються для відновлення стану комп'ютера, у якому він перебував до інсталяції.

• Точки користувача варто створювати перед внесенням змін, що можуть вплинути на роботу комп'ютера. Точки програми відновлення створюються перед кожним відновленням і вико-^ ристовуються для його скасування.  

Програма відновлення системи запускається командою Пуск ► Усі програми ► Стандартні ► Службові ► Відновлення системи.

  

У головному вікні програми  є перемикачі, що дають змогу вибрати одне з трьох завдань, які програма має виконати:

• розпочати процес відновлення системи (Відновлення попереднього стану комп'ютера);

• створити точку відновлення (Створити точку відновлення);

• скасувати останню операцію відновлення, якщо вона виконувалась недавно (Скасувати останнє відновлення).

Розглянемо два перші завдання детальніше. Вони виконуються за допомогою майстрів — послідовностей діалогових вікон, у які потрібно вводити різну інформацію.

Створення контрольної точки відновлення

Щоб створити контрольну точку відновлення, виберіть у головному вікні програми завдання Створити точку відновлення, клацніть кнопку Далі, введіть опис точки відновлення, наприклад «Перед встановленням гри WarCraft», і клацніть кнопку Створити. Відобразиться вікно з повідомленням про успішне створення точки. Клацніть у ньому кнопку Закрити. Відновлення системи Перед відновленням слід закрити всі програми, зберігши документи, з якими ви працювали, оскільки під час виконання цієї операції комп'ютер буде перезавантажено. У головному вікні програми відновлення виберіть завдання Відновлення попереднього стану комп'ютера та клацніть кнопку Далі.

На екрані буде відображено вікно Вибір контрольної точки відновлення, у якому необхідно виконати дві дії.

1. Виберіть у календарі дату, коли було створено потрібну точку. Дні, у які було створено точки відновлення, позначено напівжирним шрифтом. Для переходу до інших місяців користуйтеся кнопками <та>.  

2. У списку праворуч календаря виберіть точку відновлення і клацніть кнопку Далі.

У наступному вікні майстра відновлення також клацніть кнопку Далі, підтвердивши свій намір оновити стан системи. Після цього всі програми буде закрито, системні файли оновлено, а комп'ютер перезавантажено.

Якщо відновлення не усунуло проблеми, можна спробувати відновити стан системи до іншої точки, створеної ще раніше. Коли й це не допоможе, слід скасувати відновлення та пошукати інші способи виправлення ситуації,  наприклад використати відновлювальні утиліти, що не входять до складу операційної системи. Зазначимо, що відновлення не впливає на дані, які зберігаються у файлах документів, а отже, не бійтеся втратити важливу інформацію.

пр
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 3307

Міні-чат

Друзі сайту
CЗОШ І-ІІІ ступенів №8 м.Хмельницького (офіційний сайт) Кликніть тут

Сайт початкової школи СЗОШ №8 Кликніть тут  

Проект учнів школи Інтерактивна книга "Українські народні казки". Кликніть тут


Сайт нашої першої вчительки, вчителя початкової школи Атаманюк Н.В. Кликніть тут  

Сайти нашого вчителя інформатики та математики Кравчук Г.Т.. Сайт-портфоліо чи Профільна інформатика

Проект учнів профільного класу. Тематичні блоги "Мій рідний край - Хмельницький"

 Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук


Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz