Середа, 22.01.2025, 04:55

Вітаю Вас Гість | RSS
Вивчаємо інформатику
Електронний підручник з інформатики для 9 класу
Проект учнів СЗШ № 8 м. Хмельницького
ГоловнаРеєстраціяВхід

Меню сайту

Форма входу

Урок 7                                                                                       Вікна папок і програм

Елементи інтерфейсу Windows XP

Взаємодію користувача з комп'ютером забезпечує частина операційної системи, яку називають інтерфейсом. Розглянемо один з різновидів інтерфейсу, а саме інтерфейс операційної системи Windows ХР. Навчитися працювати з ним доволі легко, оскільки розробники системи доклали значних зусиль для того, щоб зробити правила взаємодії користувача з комп'ютером простими та інтуїтивно зрозумілими.

Інтерфейс більшості програм, призначених для роботи в Windows, подібний до інтерфейсу самої операційної системи. Тому, навчившись працювати у середовищі Windows ХР, ви зможете швидко опанувати роботу з багатьма іншими програмами.  

Елементи інтерфейсу Windows ХР

У Windows ХР, як і в попередніх версіях операційної системи Windows, інтерфейс є графічним. Найхарактерніші риси цього інтерфейсу такі:

  До основних елементів інтерфейсу Windows ХР належать:  

  Робочий стіл

Робочий стіл Windows ХР — основне вікно в інтерфейсі операційної системи, яке займає весь екран та розташовується під усіма іншими вікнами. Він подібний до звичайного письмового стола, на якому замість книжок, журналів та різного канцелярського приладдя розташовано значки — стилізовані зображення системних засобів, папок, документів, програм або їхніх ярликів (невеликих файлів, що зв'язані з іншими об'єктами). 

На робочому столі користувача, який уперше ввійшов у систему, відображується лише значок службової програми Кошик, призначеної для проміжного зберігання видалених документів   

Згодом на робочому столі можна розташувати значки інших програм, файлів, папок, документів тощо, проте не слід надмірно захаращувати його, щоб не уподібнити до письмового стола недбалого та неохайного учня.  

Панель завдань

Призначення панелі завдань — спростити перехід від однієї запущеної програми до іншої, відображати важливу системну інформацію (наприклад, поточний час, мову введення тексту), а також полегшити виконання найуживаніших операцій.  

Зазвичай у лівій частині панелі завдань є кнопка   (Пуск), призначена для відкриття головного меню. Поруч розміщені кнопки, що відповідають вікнам відкритих програм, а праворуч від них — область сповіщень із кількома значками: годинника, мережного з'єднання, мови введення тексту тощо.  

На панелі завдань можуть також відображуватися одна чи кілька панелей інструментів, де зібрано кнопки запуску найуживаніших програм. Щоб побачити назви цих панелей, потрібно клацнути панель завдань правою кнопкою миші та вибрати в контекстному меню команду Панелі інструментів. Установивши або скинувши позначку v поруч із назвою панелі, цю панель можна відобразити або сховати.

Головне меню

Коли користувач клацає на панелі завдань кнопку Пуск, з'являється головне меню Windows ХР, де ярлики папок і програм розташовано за принципом уживаності: ті, що застосовуються найчастіше, містяться в головному меню, а менш уживані — у його підменю.

Меню — перелік команд, який відображується на екрані монітора і дозволяє користувачеві вибрати потрібний варіант дій.  

Головне меню також можна відобразити, натиснувши або спеціальну клавішу (Windows), якщо така є на клавіатурі, або клавіші Ctrl+Esc. У Windows ХР головне меню має заголовок, де відображується ім'я користувача, який зараз працює із системою. Це меню складається з двох частин. 

Система Windows автоматично відстежує частоту викликів програм і оновлює цей список. Внизу розташоване підменю Усі програми з переліком встановлених на комп'ютері програм. 


пр
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 3310

Міні-чат

Друзі сайту
CЗОШ І-ІІІ ступенів №8 м.Хмельницького (офіційний сайт) Кликніть тут

Сайт початкової школи СЗОШ №8 Кликніть тут  

Проект учнів школи Інтерактивна книга "Українські народні казки". Кликніть тут


Сайт нашої першої вчительки, вчителя початкової школи Атаманюк Н.В. Кликніть тут  

Сайти нашого вчителя інформатики та математики Кравчук Г.Т.. Сайт-портфоліо чи Профільна інформатика

Проект учнів профільного класу. Тематичні блоги "Мій рідний край - Хмельницький"

 Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук


Copyright MyCorp © 2025Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz