Вівторок, 18.05.2021, 14:52

Вітаю Вас Гість | RSS
Вивчаємо інформатику
Електронний підручник з інформатики для 9 класу
Проект учнів СЗШ № 8 м. Хмельницького
ГоловнаРеєстраціяВхід

Меню сайту

Форма входу

Урок 28                                                                            Створення замкнених фігур

Створення малюнків з простих фігур

Інструменти програми Paint, описані в попередньому розділі, імітують процес малювання від руки і без відповідних навичок та планшета для малювання не дуже легкі у використанні. Зараз ви ознайомитесь з інструментами, що дають змогу креслити різні фігури (прямі та криві лінії, прямокутники, еліпси тощо). Ви побачите, що, комбінуючи їх у різний спосіб, можна створювати найрізноманітніші малюнки. Крім того, ви навчитеся користуватися інструментом для введення тексту та інструмен-тами для вибору кольору і фарбування замкнених областей.  

Створення написів та ліній

Застосовуючи описаний далі інструмент палітри, у редакторі Paint на малюнках можна створювати невеликі написи.

А (Текст).

Після вибору цього інструмента програма переходить у режим введення тексту. Слід вказати початкову позицію тексту, клацнувши в потрібному місці малюнка. Буде відображено панель інструментів Шрифти, за допомогою якої слід задати параметри тексту (зокрема, шрифт і його розмір), а потім — набрати текст на клавіатурі.

Якщо текст за шириною не вміщується в рамку для його введення, її можна розширити, перетягнувши один із маркерів на бічній межі

Слід зазначити, що після зняття виділення з області введення тексту скоригувати його буде неможливо. Крім того, інструмент А (Текст) недоцільно застосовувати, якщо потрібно поєднати зображення з великим уривком тексту — в такому разі краще імпортувати малюнок у документ текстового процесора.

 

Для креслення незамкнених ліній у редакторі Paint передбачено два інструменти: Лінія і Крива.

Перший дає змогу створювати відрізки прямих, а другий — криві лінії. На відміну від інструментів Олівець, Пензель і Ластик, інструмент Крива дає змогу креслити криві з плавними вигинами.

В області параметрів інструментів Лінія та Крива можна вибрати товщину лінії.

(Лінія).

Інструмент використовують для малювання відрізків прямих ліній. Клацніть кнопку  і  в області параметрів виберіть товщину лінії.

Щоб провести лінію, помістіть вказівник у її початок та, утримуючи ліву кнопку миші, перетягніть вказівник у кінцеву точку лінії, після чого відпустіть кнопку миші. Зауважте, що параметри створених ліній змінити неможливо.  

Щоб створити пряму, розташовану під кутом 0 (горизонталь), 45, 90 (вертикаль) або 135°, під час малювання слід утримувати натиснутою клавішу Shift.  

 

 

(Крива).

Цей інструмент використовують для малювання незамкнених кривих не більш ніж із двома вигинами, а також замкнених кривих, що мають вигляд краплі. Порядок використання цього інструмента під час малювання незамкнених ліній такий.

1. Виберіть інструмент, проведіть пряму, а потім відпустіть кнопку миші.  

2. Встановіть вказівник у місці вигину лінії. Натисніть ліву кнопку миші та, утримуючи її, перемістіть вказівник. Що далі від прямої ви переміщуватимете вказівник, то більше вона вигинатиметься. Коли фігура набуде необхідної форми, відпустіть кнопку миші. Якщо потрібно намалювати криву з одним вигином, клацніть кнопкою миші повторно, щоб зафіксувати форму побудованої кривої. Інакше виконайте крок 3.

3. Створіть другий вигин у той самий спосіб, що й перший: встановіть вказівник у місці вигину, натисніть кнопку миші та, утримуючи її, переміщуйте вказівник, доки крива не набуде потрібного вигляду. Відпустіть кнопку миші, щоб завершити операцію.

Замкнена крива у формі краплі розташовується в умовному трикутнику. Щоб її створити, слід вибрати інструмент (Крива) і послідовно клацнути у вершинах трикутника. Якщо точки клацання є вершинами рівнобічного трикутника, отримаємо симетричну краплю.


пр
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 3270

Міні-чат

Друзі сайту
CЗОШ І-ІІІ ступенів №8 м.Хмельницького (офіційний сайт) Кликніть тут

Сайт початкової школи СЗОШ №8 Кликніть тут  

Проект учнів школи Інтерактивна книга "Українські народні казки". Кликніть тут


Сайт нашої першої вчительки, вчителя початкової школи Атаманюк Н.В. Кликніть тут  

Сайти нашого вчителя інформатики та математики Кравчук Г.Т.. Сайт-портфоліо чи Профільна інформатика

Проект учнів профільного класу. Тематичні блоги "Мій рідний край - Хмельницький"

 Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук


Copyright MyCorp © 2021Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz