Середа, 22.01.2025, 03:57

Вітаю Вас Гість | RSS
Вивчаємо інформатику
Електронний підручник з інформатики для 9 класу
Проект учнів СЗШ № 8 м. Хмельницького
ГоловнаРеєстраціяВхід

Меню сайту

Форма входу

Призначення та функції браузерів             Створення списку сайтів для швидкого доступу

Основи роботи в браузері Internet Explorer

Нині найпопулярнішим браузером є Internet Explorer (IE), тому можливості програм цієї категорії вивчатимемо на його прикладі.

Щоб відкрити вікно браузера Internet Explorer, слідклацнути кнопку Пуск, а потім вибрати команду Усі програми, Internet Explorer у меню.

  

Як бачите, воно має рядок меню, під яким містяться панелі інструментів Звичайні кнопки та Адреса. Більшу частину вікна займає область перегляду, де відтворюється поточна веб-сторінка. Внизу вікна розташовано рядок стану. У ньому відображується перебіг процесу завантаження сторінки та міститься деяка інша корисна інформація.

 Основні елементи керування, призначені для виконання різних дій у вікні Internet Explorer 6, перелічено в таблиці

 

 Домашня сторінка браузера

Відразу після запуску браузер завантажує веб-сторінку, що задана в його настройках як домашня.

Домашня сторінка браузера — де сторінка, яку він відображує за умов-чанням відразу після запуску.


У будь-який момент під час роботи в браузері можна, клацнувши кнопку Додому (із зображенням будинку), перейти на домашню сторінку. Тому як домашню зазвичай задають сторінку, до якої найчастіше звертаються.

Відкривання веб-сторінок та перехід за посиланнями

Якщо комп'ютер підключено до Інтернету, то відкрити веб-сторінку дуже просто: слід увести її адресу в поле Адреса однойменної панелі (його ще називають рядком адреси) й клацнути кнопку Перехід або натиснути клавішу Enter.

Інший спосіб — скористатися командою Файл ► Відкрити. Після її вибору відображується діалогове вікно з полем Відкрити, у яке слід ввести адресу сторінки чи шлях до її файлу на диску та клацнути кнопку ОК.

  У браузері можна швидко переходити від однієї теми до іншої та повертатися назад. Уявіть, скільки сторінок вам довелося б перегортати, якби матеріал було подано у вигляді традиційного тексту! В останньому пункті вправи ви оновили сторінку. Це часто роблять, переглядаючи сайти новин, щоб вивести на екран інформацію про події, які сталися після завантаження сторінки в браузері.

Мабуть, ви звернули увагу на те, що сторінки сайту оформлені в одному стилі, а верхні частини сторінок однакові та містять меню — набір посилань, за допомогою яких можна переходити до головних розділів сайту. Ліворуч також розташоване меню, вміст якого змінюється залежно від поточної сторінки. Вибираючи посилання в меню, можна «заглиблюватись» у матеріал сайту. Таке оформлення типове; воно забезпечує зручне переміщення сайтом і дає відвідувачам змогу швидко дізнатися про те, які розділи він містить.

Пошук тексту на веб-сторінці

Якщо веб-сторінка містить багато матеріалу, а вам потрібно знайти на ній певний термін або фразу, можна скористатися функцією пошуку браузера. Для цього слід вибрати команду Правка ► Знайти на цій сторінці або натиснути клавіші Ctrl+F. На екрані відобразиться діалогове вікно Пошук, у поле Знайти якого вам потрібно ввести шукану фразу.

Для того щоб уточнити параметри пошуку, слід встановити відповідні прапорці. Якщо вибрати варіант Слово цілком, буде знайдено лише все слово, а не його частину. У разі встановлення прапорця Враховувати регістр пошук буде виконано з урахуванням великих та малих літер, якщо ввести слово «Ін- тернет», браузер проігнорує слова «інтернет» та «ІНТЕРНЕТ» .

 За допомогою перемикача Напрямок визначають напрямок пошуку (до початку чи до кінця веб-сторінки). Для початку пошуку слід клацнути кнопку Знайти далі.  

Вибір способу кодування тексту

Переглядаючи веб-сторінки, ви можете стикнутися з проблемою, коли на екрані замість тексту відображатимуться нечитабельні символи (рис. 20.6). Щоб зрозуміти, чому це відбувається, згадаємо, як текстові дані подаються в комп'ютері. Ви знаєте, що для цього застосовують набори символів. Найпоширеніші з них — ASCII та Unicode.  

Відображення сторінки в неправильному кодуванні

У наборі символів АSII перші 32 коди (з 0 по 31) відповідають не символам, а операціям (переведення рядка, видалення символу тощо). Наступні коди, з 33 по 127, є інтернаціональними і відповідають символам латинського алфавіту, цифрам, знакам арифметичних операцій та знакам пунктуації. Коди зі 128 по 255 — національні, тобто в кодуваннях для різних мов одному й тому самому коду відповідають різні символи. Для українських та російських букв є кілька кодових таблиць (code pages), що різняться розташуванням символів, і тому тексти, створені з використанням однієї таблиці, неправильно відображуються в разі використання іншої. Наразі для кириличних текстів (зокрема, для української та російської мов) застосовують такі кодові таблиці: KOI8-U, KOI8-R, Windows-1251, Code page 866, ISO-8859.

Зазвичай веб-сторінки містять інформацію, що дає браузеру змогу самому з'ясувати, який набір символів використано. Якщо такої інформації немає, але за допомогою команди Вигляд ► Кодування ► автовибір увімкнено функцію автоматичного визначення коду, то браузер Internet Explorer здебільшого здатен вибрати правильне кодування. В іншому разі можна спробувати відшукати потрібне кодування вручну, вибравши його в підменю, що відкривається командою Вигляд ► Кодування ► Додатково. Якщо кодування визначено правильно, на сторінці відобразиться зрозумілий текст.

 

пр
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 3310

Міні-чат

Друзі сайту
CЗОШ І-ІІІ ступенів №8 м.Хмельницького (офіційний сайт) Кликніть тут

Сайт початкової школи СЗОШ №8 Кликніть тут  

Проект учнів школи Інтерактивна книга "Українські народні казки". Кликніть тут


Сайт нашої першої вчительки, вчителя початкової школи Атаманюк Н.В. Кликніть тут  

Сайти нашого вчителя інформатики та математики Кравчук Г.Т.. Сайт-портфоліо чи Профільна інформатика

Проект учнів профільного класу. Тематичні блоги "Мій рідний край - Хмельницький"

 Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук


Copyright MyCorp © 2025Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz